Türkçü Turancı Turania.Net & Com Turan Ulusları Turan Forumu - Turanian Nations' Turan Forum
  #1 (permalink)  
Alt 2. April 2010, 15:59
B E N T Ü R K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Otağ Üyesi / Forum Member
 
Üyelik tarihi: Aug 2009
İletiler: 26
Exclamation TÜRK Piramitlerine İlk Kez Türk Bilim Adamı Girdi

Türk tarihi yeniden yazılacak


Türk bir bilimadamı Çin'deki "Türk piramitlerine" ilk kez girdi. Bilimadamı Keleş, "Piramitlerdeki materyaller bütün ezberleri bozacak nitelikte. Piramitlerde ay-yıldız ve kurt başı gördüm" dedi.
Çin'in orta kesimindeki Şaanşi eyaletinin başkenti Şian şehrinin 100 kilometre yakınında bulunan Çin piramitleri hakkında araştırmalarda bulunan ve piramitlerin içine giren ilk Türk araştırmacı yazar Oktan Keleş, piramitlerdeki materyallerin Türk tarihi açısından büyük önem arz ettiğini ve "bütün ezberleri bozacak kadar dünya tarihi açısından önemli olduğunu" söyledi.

"Beyaz piramitler" ya da "Türk piramidi" diye de anılan piramitlere giren ve orada araştırmalarda bulunan Keleş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Buradaki materyaller konunun uzmanları tarafından incelendiğinde şunu söyleyebiliriz: Tarihin tekrar yazılması gerekebilir" dedi ve piramitlerdeki materyallerin Türk tarihi açısından büyük önem arz ettiğini belirtti.

Keleş, bölgeye daha önce de araştırma yapmak için başkalarının gittiğini ancak araştırmacıların görüntü almasına izin verilmediğini ve şimdi yayımlanan fotoğrafların, "şu ana kadar yayımlananlar arasında bir ilk" olduğunu vurguladı.

Yaşlı bir Çinli rehberliğinde piramitlerin iç kısımlarına girdiklerini belirten Keleş, piramitlerin içinde Türklere ait olduğunu düşündükleri sembol, heykel ve tabletler olduğunu kaydetti.

Keleş, kendilerinin ortaya koyduğu deliller karşısında Çinli yetkililerin, "Eski dönemlerde Uygurlar, Çinliler adına paralı asker olarak görev yapıyorlardı. Buradaki semboller ve işaretler onlardan kalma" dediğini aktardı ve "Bu düşünce tabii kendilerine ait" diye konuştu.

PİRAMİDİN İÇİNDEYİZ

Piramitlere giderken ve piramitlerin içinde yaşananları aktaran Oktan Keleş, yaşlı bir Çinli rehber eşliğinde piramitlere yakın bir yerden doğal bir mağaranın içerisinde girdiklerini ve karanlıkta 40-50 metre kadar yürüdüklerini anlatarak, "Mağarada 3 kanallı bir girişe geldik. Sonra dikey bir yerden 7-8 metre aşağı kaydık. Geniş bir alana geldiğimizde Çinli rehber bize 'Piramidin içindeyiz' dedi" diye konuştu.
Keleş, piramidin tabii bir oluşumun üzerine inşa edildiğini belirtti ve Çinli rehber eşliğinde bir mezar odasına ulaşıldığını aktardı.

Mezar odasında yerde boyu 2 metreye yakın bir mumya olduğunu belirten Keleş, mumyanın başında bulunan bir kayada çeşitli işaret ve yazıların yanı sıra "ay yıldız, kurt başları" gördüklerini söyledi. Keleş, alana ışık tutulduğunda "şoke olduklarını" ve "3 metre boylarında, muhtemelen granit taştan yapılma bir baş heykeli" ile karşılaştıklarını kaydetti.

Keleş, heykelin üst kısmında çift boynuza benzer bir objenin bulunduğunu, kafasının ortasında da bir "ay-yıldız" simgesinin göze çarptığını anlattı. Heykelin yanında da kucağında çocuk olan başka bir kadın heykelinin ve yerde bir mumyanın bulunduğunu belirten Keleş, şöyle devam etti: "İhtiyar Çinli, dizlerinin üzerine çöküp bir şeyler mırıldanıyor. Gördüğümüz mumya bir erkeğe ait. 30 sene kadar önce yüzü daha net seçiliyormuş hatta ayaklarında çizmeye benzer şeyler olduğunu söylüyor, yaşlı Çinli. İçeride yaklaşık 7-8 dakika kadar kaldık ki, ihtiyar Çinli acele çıkmamız gerektiğini işaret ediyor. Biz biraz daha kalıp, etrafı iyice incelemek istiyoruz. Yaşlı Çinli sertleşiyor, teklifimizi kabul etmiyor. Aşağı doğru merdivenle inilen bir yer görüyoruz ve oraya inmek istiyoruz. Yaşlı Çinli, 'oraya inişin çok zor olduğunu, indikten sonra çıkışın daha da zor olduğunu, buradan acele çıkmamız gerektiğini' söylüyor. Çinli'nin bu kadar telaşlı olmasından ve sinirlenmesinden dolayı aşağı inemedik. Ancak fenerle şöyle etrafı bir taradığımızda, duvarlarda yazılar ve şekillerle üst üste dizilmiş ve birbirlerine yapışmış tabletleri gördük daha fazlasını seçemedik."

ATANIZ OĞUZ KAĞAN'IN TEMSİLİ SURETİDİR

Keleş, yaşlı Çinlinin verdiği bilgiye göre, mumyanın yüzünün önceden daha net olduğunu, ancak zaman içerisinde köylülerin mumyanın bazı parçalarını koparması nedeniyle bozulmaya başladığını söyledi.

Çift boynuzlu granit taştan üç metrelik baş figürünü sorduklarında ise şaşırtıcı bir cevap aldıklarını belirten Oktan Keleş, Çinli'nin "O sizin atanız Oğuz Kağan'ın temsili suretidir" dediğini nakletti.

Keleş, Çinli'nin piramidin alt kısmında başka bir mumya olduğunu ve onun hiç bozulmadığını ileri sürdüğünü, ayrıca var olan binlerce tabletten bazılarının zaman içerisinde aşınarak birbirine yapıştığını söylediğini aktardı.

Piramitlerin bulunduğu bölgenin yasak olduğuna dair söylentilerin sorulması üzerine Keleş, bölgenin tamamen yasaklanmış bir bölge olmadığını, ancak içeride araştırma ve çekim yapmak konusunda izin verilmediğini belirtti.

Keleş, özellikle Alman bilim adamlarının yaptığı çalışmaların "oldukça önemli" olduğunu, ellerinde bazı bilgiler olmakla beraber görüntü olarak kanıt sunamadıklarını vurgulayarak, "Bildiğimiz kadarıyla bizim yayımladığımız görüntüler bu alanda en kapsamlı görüntüler olma özelliğine sahiptir" diye konuştu.

TÜRK PİRAMİTLERİ

Şian şehrinin 100 kilometre yakınında bulunan Çin piramitlerinin, diğer adıyla "Türk piramitlerinin" keşfi konusunda birçok iddia bulunuyor. Bunların arasında en yaygın olanı ise İkinci Dünya Savaşı sırasında Amerikalı pilot James Gaussman'ın Hindistan'dan Çin'e uçarken piramitleri gördüğüne dair iddialar olmasına karşın, bu iddiaları doğrulayacak bir kanıt bulunmuyor.

Gaussman'ın iddialarının aslında Trans World Havayolları'nın Uzak Doğu yöneticisi Binbaşı Maurice Shehan'a ait olduğu düşünülüyor.
Keleş, Gaussman'ın bölgedeki piramitleri görmesinin ardından Alman araştırmacı yazar Hartwig HausDorf'un bölgeye gittiğini ve piramitler hakkında birçok materyal topladığını aktardı.

Keleş, Hausdorf'un bu piramitlerde, ön Türklere ait "yazılar ve çok değişik mumyalar olduğunu" söylediğini, ancak bunları delillendiremediği için bilgilerinin kuşkuyla karşılandığını belirtti.

Piramitlerin sayısının irili ufaklı 100 civarında olduğu belirtilirken, söz konusu piramitlerin kime ait olduğu ve içindekiler hakkında kesin bilgi bulunmuyor.
Alıntı ile Cevapla
  #2 (permalink)  
Alt 2. April 2010, 16:22
BOZDAĞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Otağ Üyesi / Forum Member
 
Üyelik tarihi: Aug 2009
Bulunduğu yer: İSTANBUL
İletiler: 456
Standart

Birkaç günden beri bende bunları takip ediyorum. oğuz kağan atamızın süreti 3 ve 4.resimler olduğu söylenenler arasında.Bildiğim kadarıyla çinin yasak bölge ilan ettiği hatta o sahada uçak geçişlerinin dahi yasak olduğu bir bölgede eski Tür kalıntılarının olduğu söylenmekte.Bu konuyu Tür hükümeti muhakkak bir açıklık getirmesi ve son derece önemle ilgilenmesi gerekir..
__________________
Efendiler !
“Eğer bu Millet , Bu memleket parçalanacak olursa genel şerefsizliğin enkazı altında şunun bunun şahsi şerefi de parça parça olur.
Biz O GeneL Şerefi kurtarabilmek için harekete geçen Millete Ruhumuzla katıldık. Katılmamıza mani olabilecek Şahsi Rütbeleri , Mevkileri de Genel Şerefi kurtarmaya yönelik bir gaye uğrunda feda ettik …
Bunu anlamayıp da , Milleti hala kendi kafalarının keyfine göre idare etmeye kalkışan kuvvetler artık birer beladır..
bela çekmeye de Bu milletin artık tahammülü Kalmamıştır.”

Mustafa KemaL ATATÜRK

Alıntı ile Cevapla
  #3 (permalink)  
Alt 2. April 2010, 16:39
Alptigin
Guest
 
İletiler: n/a
Standart

Gizli kalabileceğini sanmıyorum bundan böyle eğer tahrip edilmezse. ** Özellikle son resim çarpıcı ayyıldız ve kurtbaşları açıkca belli.
Alıntı ile Cevapla
  #4 (permalink)  
Alt 3. April 2010, 01:40
DISTANTO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Otağ Üyesi / Forum Member
 
Üyelik tarihi: Sep 2009
İletiler: 30
Standart

Haluk TARCAN Gönderme tarihi: 02 Nisan 2010 Cuma 23:26:36 Kime:

Bilgi:

Okurların dikkatine, Piramitlerde heyecanla acele edip Ön-türkçe sandığım damgalara biraz daha dikketle baktığımda karşımda KAYI AŞİRETİNİN DAMGASI Olduğunu gördüm üst tarafta da GökTürklerin anblemi AYYILDIZ'I gördüm

Derhal düzeltiyorum.Şimdi sorun, KAYI damgası ve Ayyldızın varlığını yorumlamaktır.
saygılarımla düzeltirim
halûk Tarcan
__________________
HAKIKAT NEREDE ?

Gafil hangi üç asır hangi on asır
Tuna ezelden Türk diyarıdır.
Bilinen tarihler söylememiş bunu
Kalkıyor örtüler örtülen doğacak
Dinleyin sesini doğan tarihin
Aydınlıkta karaltı karatıda şafak
Yalan tarihi gömüp doğru tarihe gidin.


Asya'nın ortasında Oğuz oğulları
Avrupa'nın Alplerinde Oğuz torunları
Doğudan çıkan biz
Nerde olsa ne olsa kendimizi biliriz
Türk sadece bir milletin adı değil
Türk bütün adamların birliğidir.
Ey birbirine diş bileyen yığınlar
Ey yığın yığın insan gafletleri
Yırtılsın gözlerdeki gafletten perde
Hakikat nerede?

BAŞBUĞ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
(1 9 0 5)

Alıntı ile Cevapla
  #5 (permalink)  
Alt 3. April 2010, 02:01
AvniSinanoglu
Guest
 
İletiler: n/a
Standart

Haluk Bey ve Kazim Bey ne yazikki emaillere cevab vermiyorlar. Umarim isleri yogundur ve bu konulara artik uluslararasi kabül edilecek arastirmalari önderligini üstlenirler
Alıntı ile Cevapla
  #6 (permalink)  
Alt 4. April 2010, 11:10
Tonyukuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yönetici / Administrator
 
Üyelik tarihi: Aug 2009
İletiler: 2.341
Standart

Alıntı ile Cevapla
  #7 (permalink)  
Alt 4. April 2010, 14:35
BayPipo
Guest
 
İletiler: n/a
Standart

Türk Piramitleri ile ilgili bilgileri ilk olarak Sinan Meydan'ın Atatürk ve Kayıp Kıta Mu adlı eserinde okumuştum.Bu piramitleri,Mısır ve Maya piramitleri ile ilişkilendiriyordu.Bu konu da tabi ki Mu ile alakalı idi.Çin hükümeti piramitlerin üstünü ağaçlandırarak tepe görünümü vermeye çalışıyor ve tahrip ediyor.Türk devleti olarak bu konunun üzerine gidilmesi gerekir ama bu şartlarda pek de umudum yok.
Alıntı ile Cevapla
  #8 (permalink)  
Alt 4. April 2010, 14:45
Ay Toldı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Otağ Üyesi / Forum Member
 
Üyelik tarihi: Aug 2009
İletiler: 339
Standart

Ben de ilk olarak Atatürk ve Kayıp Kıta Mu isimli eserde rastladım. Semih Tufan'ın eserinde de yer alıyormuş zannedersem Tanrı'nın Türkleri'nde. Orhun Abideleri zarar görürken de kimsenin umrunda değildi, başımızdakilerden bu konuda ümitli değilim ne yazık ki.
Ancak fotoğraftaki motifler oldukça belirgin. Aslan benzetmesini komik buluyorum.
__________________
Alıntı ile Cevapla
  #9 (permalink)  
Alt 9. April 2010, 21:41
B E N T Ü R K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Otağ Üyesi / Forum Member
 
Üyelik tarihi: Aug 2009
İletiler: 26
Standart

Şuan Haberturk Tv'de bu konu tartışılıyor. Osmanlı döneminde bu piramitlerin bilindiğini
gösteren belegeler sunuldu. Burada olan kardeşlerimiz kaçırmasın programı. Bulursam linklerini de paylaşıcam programın.
Alıntı ile Cevapla
  #10 (permalink)  
Alt 5. July 2010, 17:26
yoruk32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Otağ Üyesi / Forum Member
 
Üyelik tarihi: Jun 2010
İletiler: 1
Standart

Avrupa,Asya,Afrika dahası Amerika tarihi Türkler olmadan yazılamaz.Yanlış olur yalan olur.Türk tarihi kesinlikle yeniden ve tarafsız yazılmalı.Türk tarihini Türkler yazmalı.Ancak Türk tarihide yörükleri yazmadan eksik olur.öncelikle yörüklerin tarihi yazılmalı
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Etiketler
adamı , bilim , girdi , ilk , kez , piramitlerine , türk , İlk


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are KapalıTüm Zamanlar GMT +4 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 09:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
vBSEO 3.0.1 Cebe Noyan
Turania.Net & Com